ÕPITOAD

Õpitubade eesmärk on läbi mänguliste tegevuste toetada laste empaatiavõimet, koostöö- ja probleemilahendamise oskusi.

Kõik õpitoad toetavad riikliku õppekava läbiva teema „Keskkond ja jätkusuutlik areng” käsitlemist.
Õppemeetoditest on kesksel kohal aktiivõppemeetodid, arutelud ning (rolli)mängud. Õpitavad teadmised, oskused ja hoiakud loovad eeldused vastutustundliku ning säästva suhtumise kujunemiseks oma elukeskkonda ning eetiliste, moraalsete ja esteetiliste aspektide arvestamiseks igapäevaelu probleemide lahendamisel.

Kõigi õpitubade läbivaks teemaks on inimese ja koera vahelised suhteid ja tuhandeid aastaid kestnud kooslu, kuidas on muutunud arusaamad koerapidamisest, treenimisest ja koera vajadustest ning koerapidaja kohustustest.

Lasteaialastele vanuses 4-6aastat, põhikooli I kooliastme ja II kooliastme õpilastele sobivad kolm õpituba, millest iga on iseseisev tervik ning kõik koos täiendavad teineteist.

Õpituba “Appi, koer!” tegeleb tunnetega, mis koer meis ja meie koeras tekitame ning kuidas me teineteisest mõistame, õpituba “Kassid pole koerad” võrdleb kassi ja koera kehakeelt ja käitumist rõhuga koerale ning õpituba “Koera elu” uurib koera vajadust söögile, puhkusele, sõprusele ja õues käimisele.

Ühe õpitoa kestus on 45 minutit, mille jooksul on lastel võimalik olla aktiivne, mänguline ning saada vastavalt teemale uusi teadmisi ja oskusi. Ülesannete lahendamine vajab omavahelist koostööd ja vastastikust arvestamist.

Õpitubades kasutatakse KUTSUKUTSU© koera kehakeele- ja tunnetekaarte kombineerituna Angela Jakobsoni tegevuskaartidega “Mida sa teksid kui…”. Lahendatakse mõistatusi ja mängitakse ning peetakse aru.

Põhikooli III kooliastme õppuritel on võimalik osa saada õpitoast “Elu koeraga”, mis annab hea ülevaate koera kujunemisest lemmikloomaks, liigi- ja tõuomasest käitumisest ja kehakeelest ning inimese tähtsusest ja ajaloost koera elus. Samuti tänastest väärtustest ja eetikast. Õpituba viiakse läbi aktiivõppe meetodil, kasutatakse juhitud arutelu, lahendatakse lõbusaid teste ja vaadatakse illustreerivaid filmiklippe. Viimane kohtumine toimub õuesõppena koos koeratüdruk Bibiga. Õpituba koosneb kolmest 45 minutilisest kohtumisest.

Kõigi õpitubade tegevused on kavandatud arvestusega, et osaleda saavad korraga ühe rühma või klassi lapsed/noored.

Broneeri aeg ja/või küsi hinda

BUMERANG

Agressiivsuse leevendamise treeningprogramm (ALT)

Treeningprogrammi eesmärgiks on kujundada rühmaliikmete hoiakuid ja oskusi tugevate tunnetega toimetulekuks. ALT-programmi põhiidee on anda õpilastele teadmisi sellest, kuidas viha ära tunda, mis nendega vihastades toimub ning kuidas seda oleks võimalik kontrollida. Kõigil on õigus olla vihane, aga oma viha on võimalik õppida kontrollima ja väljendama viisil, mis ei mõju agressiivsena. Viha kontrollimine on väga vajalik oskus, sest kontrollimata viha muutub kergesti agressiivseks käitumiseks, mis teeb halba nii endale kui ka teistele, kahjustab suhteid ning viib enesehinnangu alla.

Programm annab sõnumi, inimesed, kes ei suuda oma viha talitseda, ei ole halvad, neid lihtsalt ei ole õpetatud negatiivsete ja/või tugevate emotsioonide korral oma käitumist kontrollima. Mõistlikum on ise oma viha kontrollida, kui lasta tekkida olukorral, et viha kontrollib meid. Viha ja käitumise kontrollimine on õpitav ja harjutatav!

ALT-programmi põhiidee on anda õpilastele teadmisi sellest, kuidas viha ära tunda, mis nendega vihastatdes toimub ning kuidas seda oleks võimalik kontroillida.

Sõna BUMERANG iseloomustab täpselt programme sisu ehk siis õpetust, et kõik signaalid, mida inimene endast välja annab, pöörduvad bumerangina tema suunas tagasi, olgu selleks siis agressiivne käitumine või teistele komplimentide tegemine.

Treeningu töömeetoditeks on rollimängud, juhtumite analüüsid, vihastamise päeviku  ja loovtöölehtede täitmine. Lisaks antakse teoreetilisi teadmisi agressiivsuse olemuse, enesekehtestamise, probleemilahendamise ja erinevate mõtteskeemide kohta. Programm õpetab lõdvestumistehnikaid ehk kuidas tunda oma kehas pingeid ja kuidas neist vabaneda.

Üks kohtumine kestab 45 min ja kohtutakse üks korda nädalas. Kokku 10 korda, millest kolmest võtab osa ka koeratüdruk Bibi.

NB! Treeningprogrammis osalemine võib ka päris lõbus olla!

Treeningrühmas saab korraga osaleda kuus kuni üheksa  VI-IX klassi õpilast.

Broneeri aeg ja/või küsi hinda